0212 876 28 66 - Telefon ile yazılım desteği verilmemektedir.

Genel Ayarlar Yönetimi

Site Başlığı   :  Sitede tüm içerikte, içerik başlığı ile birlikte her sayfada gözükecek başlık bilgisi.
Şablon Logo   :  Şablonda görüntülenmesini istediğiniz logo.
Aktif Şablon Dizini   :  Aktif edilmek istenen şablon seçimi.
Ana Sayfa Ürün Sayısı   :  Aktif site şablonunda, ana sayfada gösterilebilecek azami ürün sayısı.
İç Safa Ürün Sayısı   :  Aktif site şablonunda kategori sayfalarında sayfa başına gösterilecek ürün sayısı.
Liste Ürün Sayısı   :  Aktif site şablonunda ürün detay sayfalarında gösterilebilecek azami ürün sayısı.
Kategori Sayfalama Tipi   :  Ürün/safya sayısına göre listeleme ya da ajax ile ürünlerin tamamını listeleme yapılır.
Kategori Listeleme   :  Şablon kategori sayfalarında ürün listeleme tipi. Eğer tek bir seçenek seçilirse, ziyaretçiye seçim menüsü gösterilmez ve ürünler seçilen stilde listelenir. Detay ve Liste seçilirse, ürünler varsayılan olarak “detay” tipinde listelenir ve kullanıcıya seçim menüsü gösterilir.
Üyelik Kuralları   :  Ziyaretçilerin üyelik başvuruları sırasında onaylamaları gereken kurallar.
Satın Alma Kuralları   :  Ziyaretçilerin sipariş sırasında onaylamaları gereken kurallar. Bu bölümde tag’i arasındaki yazılar sadece teslimat bilgileri gönderildikten sonra gözükür.
Mesafeli Ön satış Sözleşmesi   :  Mesafeli Satış Sözleşmesi bu alana eklenmelidir.
HTTPS (SSL) Aktif   :  Sunucunuzda SSL sertifikası kuruluysa seçilmesi gerekmektedir. Bu durumda ziyratçi satın alma sırasında https:// bağlantıya yönlendirilir. Sanalpos kullanımında bankalar verilerin SSL üzerinden gönderilmesini zorunlu kılmaktadırlar.
Ürün Yorumları Onay Gerektirir   :  İşaretliyse, ziyareçilerin eklediği yorumlar, yönetici onayından sonra sitede gözkür. Diğer durumda yorum eklentiği anda sitede gözükmeye başlayacaktır.
Üyelik E-Posta Onay Gerektirir   :  Üyelerin eposta adreslerini doğrulamaları isteniyorsa seçilmelidir.
Üyelik SMS Onay Gerektirir   :  Üyelerin cep telefonu numaralarını doğrulatmak isteniyorsa aktif edilmelidir.(sms paketi kurulumu gerektirir.)
Sadece Üyeler Girebilir   :  İşaretlendiğinde site kullanıma kapatılacaktır. Sadece onaylı site üyelerinin siteye girebilir.
Fiyatları Sadece Üyeler Görebilir   :  İsaretlendiğinde ürün fiyatları yerine ÜYELERE ÖZEL yazar. Üye girişi yapıldıktan sonra fiyatlar gözükmeye başlar.
Sipariş İçin Üyelik Zorunlu   :  İşaretlendiğinde ziyaretçiler satın alma sırsaında bir aşağıdaki satırda girilen “Zorunlu Üyelik Uyarı URL” adresine yönlendirilir. Diğer durumda ziyaretçiler üye olmadan alışverişlerini tamamlayabilirler.
Zorunlu Üyelik Uyarı URL   :  Bir üstteki seçeneğin işaretlenmesi durumunda ziyaretçi, üyelik girişi yapmadıysa bu alanda girilen adrese yönlendirilir. Ör : “page.php?act=register” girilirse, kullanıcı satın alma sırasında direkt kullanıcı kayıt sayfasına yönlendirilir. Bunun yerine içerik yönetiminden yeni bir içerik sayfası eklenip, ilgili adres bu bölüme girilebilir. Bu durumda kullanıcı yeni eklenen uyarı sayfasına yönlenecektir.
Resim Lazyload Aktif   :  Ürün resimleri scroll edildikte yüklenir, her şablon için uyumlu olmayabilir.
Resim Boyutlandırma   :  Ürün resimlerini boyutlandırmak için seçim yapılmalıdır. Direk Boyutlandırma resimleri anlık olarak boyutlandırır bu sebeple sunucularda cpu ram tüketimini artırabilir. Php Thumb (+Cache) ve Tim Thumb Resimleri resize ederek cacheleme işlemi yapar bu da cpu ram tüketimini düşürür. phpThumb varsayılan boyutlandırıcı olarak kullanılmaktadır.
Form Koruma    :  Spam kullanımına ve botlara karşı üç güvenlik seçeneğinden birini seçmenizi sağlar. Google reCaptcha, Temel Captcha, Captcha Kapalı. Version 3. x ile kullanıcı istekleri doğrultusunda kullanıcılar login olunduğunda captcha uygulaması deaktif olmaktadır.
Google reCaptcha    :  Google captcha uygulamasını kullanır.
Temel Captcha    :  2. X sürümü ile kullanıma sunulmuş güvenlik uygulamasıdır.
Captcha Kapalı    :  Bu seçenek ile güvenlik özelliği deaktif edilebilmektedir.
Canlı İstatistikler   :  Yönetim panelindeki istatistik ekranını aktif ya da pasif eder.
Şalter   :  İşaretlendiğinde site kullanıma kapatılacaktır.
Şalter Uyarı Yazısı   :  Üstteki seçenek işaretlendiğinde, site ilgili yazı ile kullanıma kapatılacaktır.
Cache Tipi   :  Sayfaları ve resimlerin resize edilmiş biçimlerini belli süreler içersinde koruyarak sitenin daha hızlı açılmasını sağlar.
Cache Kapalı   :  Cache Sistemi kapalıdır.
Disk Cache   :  Resimleri sunucu diskinde cacheler.
MemCached   :  Sayfa ve resimleri sunucu ram’inde biriktirir. Ram kullanım miktarını artırdığından sunucularda bu modül pasif konumdadır.
Database Cache   :  Sayfa ve resimleri veritabanında cache tablosunda tutar.