0212 876 28 66 - Telefon ile yazılım desteği verilmemektedir.

Genel Şablon Yönetimi

Genel Bilgi   :  Şablon düzenlemeleri hem rahatlık hemde güvenlik açısından web üzerinden değil FTP sunucunuz üzerinden yapılması tavsiye edilir. Dreamweaver gibi bir program ile site tanımlayarak, şablon düzenlemeyi çok daha rahat bir hale getirebilirsiniz.
Dosya   :  Genel site şablonu templates//temp.php dosyasından gelmektedir. Bu dosya sitenin header ve footer kısmını oluşturur. Header ve footer kısmı arasına ana sayfada templates//index.php, iç sayfalarda /page.php dosyası çağrılır.
generateMenuBlocks   :  Kullanım : generateMenuBlocks(,,<dış şablon=””>);

Ör : . Bu kod ile kategoriler en üst seviye ve alt seviye olarak birden fazla blok halinde listelenir. Listeleme şablonu olarak templates//systemDefault/MenuList.php, dış şablon olarak templates//Blocks/DefaultBlock.php kullanılır. Seviye değeri olarak 1 yerine 0 girilirse tek bir block halinde sadece en üst seviye listelenir.

generateTableBox   :  Kullanım : generateTableBox(<başlık>,<içerik>,<dış şablon=””>)

Ör : . Bu kod ile templates//systemDefault/MenuList.php, dış şablon olarak templates//Blocks/DefaultBlock.php şablonu çağrılır ve bu şablonda {%BASLIK%} yerine <başlık> değeri, {%ICERIK%} yerine bölünden dönen değer yapıştırılır.