0212 876 28 66 - Telefon ile yazılım desteği verilmemektedir.

Kategori Yönetimi

Meta Tag Keywords   :  Kategori için özel olarak eklemek istediğiniz meta keywords bilgisi. Zorunlu olmamakla beraber ShopPHP bu bölümü otomatik olarak doldurur. Dilerseniz bu bölümden ekleme yapabilirsiniz. Google optimizasyonu için kısa tutulması ve sadece birinci dereceden ilgili kelimeler seçilmesi tavsiye edilir.
Meta Description   :  Kategori için özel olarak eklemek istediğiniz meta description bilgisi. Zorunlu olmamakla beraber ShopPHP bu bölümü otomatik olarak doldurur. Dilerseniz bu bölümden ekleme yapabilirsiniz. Google optimizasyonu için kısa tutulması tavsiye edilir.
Üst Kategori   :  Hir değer girilmezse kategori en üst kategori olur. Bir kategori seçilirse kategori bu kategorinin bir alt kategorisi olur.
Kategori Adı   :  Kategorinin sitede gözükecek olan adı.
Kategori Resmi   :  Zorunlu değildir. Yüklendiği zaman, kullanıcı bir üst kategoriye girdiğinde ilgili alt kategori resimleri listelenir.
SEO URL girişi   :  Kategori için manuel olarak SEO url adresi oluşturulabilir. Boş bırakılırsa sistem otomatik olarak Url’i kendi oluşturur.
Asgari Sipariş Tutarı   :  Kategoriden verilebilecek minimum sipariş tutarını gösterir.
Asgari Sipariş Adeti   :  Kategoriden sipariş verilebilecek minimum ürün sayısını gösterir.
Azami Taksit Limiti   :  Kategorideki ürünlerden taksitli alışveriş yapılırken verilebilecek maksimum taksit sayısını gösterir. Örneğin cep telefonları için maksimum taksit miktarı sıfırdır.
Varsayılan XML Giriş Kar Marjı   :  XML entegrasyonu ile tedarikçilerden çekilen ürünler için uygulanacak varsayılan kar marjını gösterir.
Varsayılan Çıkış Kar Marjı   :  Gitti Gidiyor ve N11 XML çıktılarında ürünler için belirlenen kar marjını gösterir.
N11 Kodu   :  Kategorinin n11 deki eşleştirildiği koddur.
Varsayılan Kar Marjı   :  XML entegrasyon paketinde açılan kategoriler için geçerlidir. Buraya bir değer girildiği zaman, entegrasyon sırasında girilen kar marjı dikkate alınmaz ve bu bölüme girilen kar siteye eklenir.
Sıra   :  Kategori liste için sıra değeri. Bir değer girilmezse kategoriler isime göre sıralanır.
GittiGidiyor Dükkan No   : 
GittiGidiyor Kodu   :  Gittigidiyor entegrasyonu kullanan sitelerde, bu kategoriye eş-değer gittigidiyor kategori kodu. Gittigidiyor kategori kodunu bulmak için http://urun.gittigidiyor.com/ adresine girin. Kategorinin kod numarası, ilgili URL adresinde W0QQkatZZ harflerinden sonra gelen harflerdir. Ör : Masaüstü/Desktop Bilgisayar ‘a ait URL adresi http://bilgisayar.gittigidiyor.com/Masaustu-Desktop-Bilgisayar_W0QQkatZZbe. Bu durumda ilgili ürün katagori Kodu “be” dir (Çift tırnaklar olmadan).
Ürün Sigortalanabilir   :  İşaretlendiği zaman kullanıcıya ürünü sigorta etmek isteyip istemediği sorulur. Sepete eklenecek fiyat oranı için sigorta ücretleri bölümünden gerekli tanımlamaların yapılması gerekir.
PC Toplama Kategorisine Ekle   :  Seçiliği zaman ilgili kategori PC toplama sihirbazında listelenecektir. Anakarta ait sıranın -1 olarak set edilmesi (en üstte sıralanması) gerekir.
Aktif   :  İşretlenmediği taktirde kategori sitede listelenmeyecektir.